Budapest, Mosoly utca 40.
Valaha a munkásosztályt alantas alkoholista néprétegnek tartották, hozzájárult ehhez Jókai Fekete gyémántok című regénye. Angyalföldön legendás kocsmák voltak, ezek közül is kiemelkedik a Fekete Macska Söröző, amit a köznép Csori Mamának nevezett – mondván, hogy Csordás Lajos édesanyja vezeti a boltot.
Nemrégiben Vasas Majától megtudtam, hogy Csordás néni a 36 évesen elhunyt fia előtt néhány hónappal életét vesztette. Az információ Csordás Lajos XI. kerületben élő özvegyétől származik.
Mindenesetre ez a műintézmény a környék számos telephelyén dolgozó sofőr és rakodó törzshelye volt. Kívül az utcán székek asztalok a piros-kékre festett kerítésen belül. Bent a sörcsap slagja is piros-kék volt, a fali freskókon Mészöly és Farkas Jancsi. Sosem fogyott ki a csapolt Kinizsi és mindig volt főtt tojás. Meccsnapokon sok-sok sportbarát tett itt tisztelgő látogatást. Hétköznapokon a környék szomjasabb nyugdíjasai múlatták itt az időt
Egy saroknyira volt a Rigó kocsma, ahol előfordult, hogy a letört korsófüllel rajzoltak kört a vitapartner hasába. A Forgách utcai Söröző-Borozóban is gazdára talált olykor egy-két füles.
A Fiastyúk utcai lakótelepen volt a Fiastyúk étterem és söröző. Az étterem zenés-táncos hely volt, míg a söröző, mint bármelyik talponálló. Ide a lakótelepiek és környékbeliek jártak
A Mosoly utcában volt a Hajnalka cukrászda és a Mosoly vendéglő, későbbi neve Kék Sün és mellette a Totózó. Apámmal vasárnap délelőttönként elmentünk a Totózóba, ő közben olykor átment a Mosolyba poharas ihletért. Majd fölsétáltunk a Jász utcáig, Osváth Péter Kunyhó cukrászdájába, ahol is Osváth nagymamától megkaptam a szokásos háromgombócosomat. Eztán séta Jász utcán a Riki-ig itt apám ismét nagyfröccsel kínálta meg magát. Majd szép lassan hazaértünk a vasárnapi ebédre.